Radot iespējas uzņēmējdarbības izaugsmei

Lidostas mūsdienās vairs nav tikai vietas, kur paceļas un nolaižas gaisa kuģi, lai nogādātu kravas un pasažierus galamērķos. Tās ir biznesa ekosistēmas, kas nodrošina savienojamību un atver vārtus jaunām iespējām gan cilvēkiem, gan uzņēmējdarbībai.

Kā lielākajai lidostai Baltijā un vienai no straujāk augošajām lidostām Eiropā mūsu ambīcija ir kļūt par Ziemeļeiropas aviācijas centru.

Šo mērķi uzņēmums plāno sasniegt gan paplašinot galamērķu tīklu un attīstot lidostu un tās infrastruktūru, gan arī radot iespējas citām biznesa nozarēm – tūrismam, viesmīlībai, transportam un loģistikai.

Mūsu nākotnes lidostas centrā būs lidostas jaunais pasažieru terminālis ar kapacitāti līdz 12 miljoniem pasažieru gadā, kas būs savienots ar “Rail Baltica” dzelzceļa staciju, veidojot vienotu pasažieru apkalpošanas kompleksu.

Ap to pletīsies lidostas biznesa pilsēta “RIX Business City” ar viesnīcām, biroju centriem, loģistikas un kravu noliktavām, sniedzot attīstības iespējas visdažādākā veida uzņēmējdarbībai un nodrošinot jaunas darbavietas, tostarp vietējās kopienas iedzīvotājiem.

Vienlaikus mēs turpināsim ieguldīt lidlauka, IT un drošības infrastruktūrā, lai arī turpmāk nodrošinātu atbilstību augstākajiem aviācijas drošības standartiem un sniegtu kvalitatīvus pakalpojumus gan mūsu pasažieriem, gan sadarbības partneriem.

Plānojot attīstības projektus, mēs rūpējamies par energoefektīviem un inovatīviem risinājumiem.

Viens no svarīgiem mūsu izaugsmes virzieniem ir aviācijas kravu attīstība. Pandēmijas ietekmē pasažieru pārvadājumi saruka par teju 75%, savukārt kravu pārvadājumu segmentā turpinājās izaugsme, ar kravu lidojumiem pārvadāto kravu apjomam 2020. gadā pieaugot par 40 %.

Baltijas valstu mērogā 2020. gadā mūsu apkalpoto pasažieru īpatsvars bija 43%, lidojumu – 40%, bet apkalpoto kravu īpatsvars sasniedza 44%.

Kravu pārvadājumu izaugsmi veicināja gan mērķtiecīgs darbs sadarbības partneru piesaistē, gan jaunizbūvētais specializētais kravu apkalpošanas perons, kas ir pamats mūsu kravu apkalpošanas kompleksa “RIX Cargo City” attīstībai.

Par tā daļu kļūs gan loģistikas kompānijas DHL reģionālais komplekss – viens no modernākajiem aviācijas sūtījumu apstrādes un loģistikas centriem Baltijā, gan multimodālais kravu apkalpošanas komplekss, kura izbūve plānota tuvākajos gados.